טיול באיסלנד להר געשטיול באיסלנד להר געש

איסלנד, מדינת איים נורדית, מוגדרת על ידי הנוף הדרמטי שלה עם הרי געש, גייזרים, מעיינות חמים ושדות לבה. קרחונים ענקיים מוגנים בפארקים הלאומיים Vatnajökull ו-Snæfellsjökull. רוב האוכלוסייה מתגוררת בבירה רייקיאוויק, הפועלת על כוח גיאותרמי ומהווה בית למוזיאון הלאומי והסאגה, המתחקה אחר ההיסטוריה הוויקינגית של איסלנד.

איסלנד מתהדרת במספר חופים שחורים שטופים בחול כהה כמשי, לרבות חוף יהלום בחוף המזרחי ליד פסגת ההרים הגבוהה ביותר באיסלנד Hvannadalshnúkur, וחוף Djúpalónsandur בחוף המערבי ליד הפארק הלאומי סניפלסיוקול.

הרי געש באיסלנד

באי יש כ-30 מערכות געשיות פעילות, הכוללות כל מערכות געשיות-טקטוניות ורבות מהן גם הר געש מרכזי (בעיקר בצורת הר געש סטרטו, לפעמים של הר געש מגן עם תא מאגמה מתחתיו). מאז התיישבות איסלנד. , Grímsvötn היה הר הגעש הפעיל ביותר באי – וייתכן שזה נובע להתפרצות גדולה נוספת.

2 הרי געש מובילים:

1: הר הגעש Eyjafjallajökull Eyjafjallajokull

הר הגעש Eyjafjallajökull. Eyjafjallajokull הוא אולי הר הגעש המפורסם ביותר של איסלנד עקב התפרצותו בשנת 2010. הר געש פעיל שנמצא כמה קילומטרים צפונית למפל סקוגאר בחוף הדרומי של איסלנד, להתפרצות בשנת 2010 הייתה השפעה דפוקה ברחבי אירופה בכך שהפסיקה טיסות בינלאומיות רבות.

2: הר הגעש KATLA

נהוג לחשוב שאייפיאטלאיוקול וקטלה קשורים איכשהו מבחינה גיאולוגית. לעתים קרובות, כאשר Eyjafjallajokull מתפרץ, קטלה עוקב אחר עם יותר כוח והרס. הוא ממוקם בתוך קרחון Mýrdalsjökull בדרום איסלנד, והוא נטייה להתפרצויות תכופות ועוצמתיות קנה לו את המוניטין של הר הגעש המסוכן ביותר של איסלנד. למרבה המזל, קטלה לא התפרצה לאחר אייאפיאטלאיוקול בשנת 2010. זה טיול מאתגר או טיול במסוק כדי להגיע לקטלה, אם כי אם תטיילו מסקוגאפוס לתורסמורק, דרך מסלול הטיול Fimmvorduhals, תחצו את Eyjafjallajökull ותקבלו נוף מרשים בקטלה במקביל.

האם אתה יכול להיכנס להר געש באיסלנד?

אתה מטייל בשדות הלבה כדי להגיע להר הגעש, חווה כמה נופים סוריאליסטיים להפליא. מנהלי הטיולים דואגים במיוחד כדי להבטיח את ביטחונכם והם מועילים במיוחד אם יש לכם שאלות כלשהן. רק תדאג להביא בגדים חמים במיוחד

ישנם 2 מסלולי הליכה להר הגעש שניהם כ-5 ק"מ לכיוון, החל ממגרש החניה. זה יכול לקחת 1-3 שעות ללכת להר הגעש בכיוון אחד. … חשוב גם לציין שהאי-חיזוי של זרימת הלבה עלולה להאריך את הטיול, תלוי איפה עוצרים כדי לצפות בהר הגעש.

האם החלק הפנימי של הר געש שווה את זה?

זה שווה את הכסף, ולא תחווה שום דבר אחר כמוהו על פני כדור הארץ. ודא שאתה מביא נעלי טיולים/מגפיים, המצלמה הטובה ביותר שבבעלותך ותצפית הרפתקנית.

האם איסלנד יקרה?

לפי מדד יוקר המחיה של Numbeo, איסלנד מדורגת כיום כמדינה השלישית היקרה בעולם. בנקים מקומיים גם בחנו את עלויות הנסיעה החיוניות לתיירים, והמספרים מדהימים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.