סיורי אומנותאומנות

אמנות היא מגוון רחב ביותר של פעילויות אנושיות העוסקות ביצירת חפצים חזותיים, שמיעתיים או מבוצעים – יצירות אמנות – המבטאות את מיומנות הדמיון או הטכנית של המחבר, ונועדו להעריך את היופי או הכוח הרגשי שלהן.

גלריות אמנות מובילות לביקור

הגלריה הגדולה ביותר לאמנות בעולם היא גלריית Gagosian, המשתרעת על פני 20,000 מ"ר של חלל תצוגה עם סך של שבעה עשר מקומות ברחבי העולם.
עם זאת, Gagosian היא לא מה שמכונה 'מגה-גלריה' היחידה בחוץ, שכן מספר גלריות מובילות אחרות בתעשייה מתדפקות על הדלת כדי לתפוס את המקום הראשון. אבל מי הם, מה הם עושים והיכן נוכל למצוא אותם?
ויקטוריה מירו
לונדון וונציה
אנחנו פותחים את הדיונים עם גלריה ויקטוריה מירו. בשנת 1985, ויקטוריה מריון מירו פתחה את הגלריה הראשונה שלה בלונדון לפני שעברה לחלל גדול יותר בבירת אנגליה בשנת 2000 שהוא עד היום המשרד הראשי של הגלריה. בשנת 2013 נחנך חלל שני בלונדון ואחריו מיקום גלריה שלישי בוונציה, איטליה.
ויקטוריה מירו זוכה לכבוד רב כדמות בולטת בעולם האמנות, וכך גם הגלריה שלה. בשנת 2018, שלושה חללים כיסו מעל 2,000 רגל מרובע עם כ-50 אנשים כצוות עובדים. כרגע ישנן שתי גלריות פעילות. אחד בלונדון ואחד בוונציה.
להמן מאופין
ניו יורק, הונג קונג, סיאול ולונדון
גלריית אמנות עכשווית Lehmann Maupin הוקמה על ידי דייוויד מאופין עוד בשנת 1996 בניו יורק, ארצות הברית של אמריקה. למגה-גלריה בעלת הדירוג הגבוה יש כיום ארבעה מיקומים ברחבי העולם; ניו יורק, הונג קונג, סיאול ולונדון.
להמן מאופין מציג אמנים מבוססים מהיום הראשון המייצגים אמנים כמו קאדר אטיה, ארווין וורם או גילברט וג'ורג', אם להזכיר כמה. השפעתה של הגלריה ניכרת היטב בהתחשב בתרומתה הפעילה למספר מופעי המוזיאון, פרויקטים ציבוריים, ביאנלות או נוכחותם בירידי אמנות ובאינטרנט. בנוסף, הגלריה משתרעת על פני כ-2,000 מ"ר עם כ-45 עובדי צוות.
פרוטין
פריז (5), ניו יורק, הונג קונג, סיאול, טוקיו ושנגחאי
בשנת 1990, עמנואל פרוטין פתח את חלל הגלריה הראשון שלו בגיל עשרים ואחת בלבד בפריז שהקים את גלריית פרוטין. שלושה עשורים לאחר מכן, פרוטין אמור לפתוח את חלל התצוגה העשירי שלו, שיהיה המיקום החמישי שלו בפריז. את חמש הגלריות האחרות ניתן למצוא בניו יורק, הונג קונג, סיאול, טוקיו ושנגאי, והתוצאה היא שטח תצוגה עצום של 7,500 מ"ר וכ-110 עובדים.[5][6]
פרוטין מייצג אמנים מבוססים כמו מאוריציו קטלאן, Wim Delvoye, JR, Takashi Murakami, Pierre Soulages, Claire Tabouret ומספר אחוזות אמנים, תוך התמקדות הן בשוק הראשוני והן בשוק המשני. הגלריה משתתפת בלמעלה מ-20 ירידי אמנות מדי שנה, מה שמבטיח את נוכחותה בעולם האמנות.

פסטיבל מוביל סביב המילה

עולם האמנות הלבישה בניו זילנד
המוצגים בהופעה אקסטרווגנטית וכמעט דמוית תיאטרון, מציגים את העיצובים המקסימים שנעשו במגוון חומרים – עץ, פלסטיק, עור – אתה שם את זה! הנושאים הם לרוב גמישים, ומאפשרים לאמנים לבטא את האני האמיתי שלהם ללא מגבלות, וכתוצאה מכך תצוגות מדהימות של עיצובים מקוריים ותלבושות באיכות גבוהה מדי שנה. אם אתם באזור בספטמבר הקרוב, עצרו כדי לראות פרץ של השראה מול העיניים שלכם – אינכם צריכים להיות אמן כדי להעריך עיצוב טוב!

הפסטיבל העולמי לציורי גוף באוסטריה
פסטיבל ציור הגוף העולמי באוסטריה – שנערך ביולי, הצבעים העזים שמקשטים את עור הדוגמניות כאן נראים כמעט אמיתיים מכדי להיות אמיתיים! מגדיר מחדש את המשמעות של בד מסורתי, גוף האדם מוצג שוב כיצירת מופת כאשר אמנים מכל רחבי העולם מתאספים כדי להציג האנשה ערכית, נועזת ומפחידה להפליא של רעיונותיהם לציבור.

איש בוער במדבר שחור רוק, נבאדה (ארה"ב)
ידוע כאחד הפסטיבלים הפרועים ביותר, ליבת האמנות, המוזיקה והביצועים מתאחדים מדי שנה באוגוסט כדי ליצור את עיר הרוק השחור הבוערת. מתמשך כמאמץ קהילתי, כל אחד ואחד מוזמנים ליצור בשטח מדבר הסלע השחור – מיצבים אמנותיים, הופעות, מחנות נושא – כל מה שאתה חולם עליו!
מושג הנתינה מתורגל כאן היטב, כי אתה מה שמרכיב את הלהבות של הברנינג מן! גם אם אין לך מה שנדרש כדי ליצור יצירות אמנות ענקיות, אתה עדיין יכול להכין כוס קפה לזר שלצדך – זה לא ערך המתנה, אלא המחשבה שלך שחשובה. ביתם של ההרפתקנים בלב, כל זר שמתעניין יכול להיות חלק מעיר הסלע השחור החולפת. צפו לכלום ותפילו את שיקול דעתכם בדלת – רכבים מוטנטים ופסלים נושמים אש יקבלו את פניכם בברכה חמה בתמורה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.