אטרקציות שחשוב להכיר ביוון

יוון היא מדינה בדרום מזרח אירופה עם אלפי איים ברחבי הים האגאי והיוני. משפיע בימי קדם, הוא מכונה לעתים קרובות ערש הציוויליזציה המערבית. אתונה, בירתה, שומרת על ציוני דרך, כולל המאה ה-5 לפני הספירה. מצודת האקרופוליס עם מקדש הפרתנון. יוון ידועה גם בחופים שלה, מהחולות השחורים של סנטוריני ועד לאתרי הנופש המסיבות של מיקונוס.

יוון ידועה בהיותה ערש הציוויליזציה המערבית, מקום הולדתה של הדמוקרטיה, המשחקים האולימפיים, וההיסטוריה העתיקה והמקדשים המפוארים שלה. מקדשים עתיקים ביוון כוללים את הפרתנון באקרופוליס באתונה, מקדש אפולו בדלפי ומקדש פוסידון בסוניון.

אטרקציות שחשוב להכיר ביוון

ישנן אטרקציות שונות ביוון. פירטנו כמה מהם למטה שאסור לכם לפספס בזמן הסיור שלכם ביוון.
אקרופוליס, אתונה

נחשב לסמל של אתונה ויוון, ואכן של הציוויליזציה המערבית, האקרופוליס הוא תל סלעי המתנשא בלב אתונה המודרנית, המוכתר בשלושה מקדשים מפוארים מהמאה ה-5 לפני הספירה. הידוע והייחודי ביותר הוא הפרתנון, שבמקורו מורכב מ-58 עמודים התומכים בגג ומעוטר על ידי חזיתות מעוטרות ואפריז.
מעבר למרגלות האקרופוליס ומחבר אותו לאטרקציות העתיקות הגדולות האחרות של העיר – האגורה העתיקה, הפורום הרומי, קרמייקוס ומקדש זאוס האולימפי – הוא שביל הליכה באורך 2.5 ק"מ הידוע בשם הטיילת הארכיאולוגית.

מוזיאון האקרופוליס, אתונה

מוזיאון האקרופוליס הוא אחד מאתרי התיירות המתויירים ביותר באתונה. עוצב על ידי האדריכל השוויצרי ברנרד צ'ומי, זהו מבנה זכוכית ופלדה אולטרה-מודרני עם חללי תצוגה מוארים ואווריריים, שנבנה במיוחד כדי להציג ממצאים עתיקים מהאקרופוליס.
הדברים המובילים לראות כאן כוללים את מוסכופורוס מהמאה ה-6 לפני הספירה (פסל של צעיר הנושא עגל על ​​כתפיו), הקריאטידים (פסלים של דמויות נשיות שהחזיקו את הארכטיון), ואת גולות הפרתנון השנויות ביותר במחלוקת. ממרפסת בית הקפה-מסעדה של המוזיאון תוכלו ליהנות מנופים מדהימים של האקרופוליס עצמו.

צפו בשקיעה בסנטוריני

אם יש 1000 דברים לעשות לפני שאתה מת, ארוחת ערב שמשקיפה על המכתש של סנטוריני יתקרב לראש הרשימה. רוב המקומות הפונים למכתש נהדרים, אבל Ouia בקצה המערבי פופולרי במיוחד. בזמן שאתה על האי, בדוק את החופים הטובים ביותר בסנטוריני, ודברים אלטרנטיביים נהדרים לעשות באי הצפוף הזה לפעמים.

תעלו את הפיראט הפנימי שלכם במפרץ Shipwreck בזקינתוס

שכב לאחור ותיהנה מהנוף הבלתי נשכח של אחד מחופי הפוסטרים של יוון בזאקינתוס.

בקר במנזרים מטאורה

המנזרים במטאורה עולים כמו קיני נשרים כנסייתיים, הם בין האתרים הדתיים מעוררי הכבוד על פני כדור הארץ. ששת המנזרים האורתודוכסים של אתר מורשת עולמי זה של אונסק"ו במרכז יוון בנויים על עמודי סלע טבעיים. הקפד לקחת יום שלם כדי לחקור נקודות מבט שונות כמו גם את הפנים.

חאניה, האי כרתים

בעיירה המושכת הזו על קו המים במפרץ חאניה יש נמל אטמוספרי שפותח על ידי הוונציאנים במאה ה-13. בתים צבועים בתוסס והמרפסות החיצוניות של מסעדות ובתי קפה של פירות ים מציפים את קו המים, שנראה מבהיק בשמש הים תיכונית. זהו אחד היעדים הפופולריים ביותר בכרתים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.