היכרות עם קוסקוהיכרות עם קוסקו

עיר הבירה לשעבר של האינקה, קוסקו היא העיר המאוכלסת ברציפות העתיקה ביותר ביבשת אמריקה ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו. חורבותיה של עיר האינקה העתיקה הפכו לבסיס לארכיטקטורה הספרדית שרואים היום, ורבים מקירות האבן שלאורך הרחובות נבנו על ידי בני האינקה

העיר האצילית הייתה מבודדת בבירור מהאזורים המתוווים בבירור לייצור חקלאי, אומנותי ותעשייתי וכן מהשכונות שמסביב. הדפוסים והבניינים הפרה-היספנים שעיצבו את העיר האימפריאלית של האינקה נראים כיום.

קוסקו היא בירה תרבותית בהצטיינות, הודות לאנשיה ולמנהגיה החיים, המתבטאים בריבוי הריקודים, החגיגות והטקסים הדתיים שלה, ובמיזוג של מורשת האינקה והקולוניאלית שאפשר להעריך בכל עת של השנה.

האם קוסקו בטוח?

קוסקו היא עיר בטוחה, אבל כמו כל עיר אחרת, יש צורך לנקוט באמצעי זהירות כאשר הלילה ואחרי השעה 18:00 חושך. נסיעה במונית משתלמת שכן רוב הנסיעות בקוסקו עולות בסביבות 4-6 סוליות. עם זאת, ישנם סוגים שונים של מוניות בקוסקו וחלקן אינן מוניות רשמיות רשומות.

האם כדאי לבקר בקוסקו?

גבוה בהרי האנדים הפרואניים שוכנת קוסקו, פעם מרכזה של אימפריית האינקה. זוהי, כמובן, נקודת ההשקה של מאצ'ו פיצ'ו – האטרקציה התיירותית הגדולה ביותר של פרו – אבל העיר שווה ביקור, כדי להתאקלם ולחוות את השילוב של השפעות האינקה והספרדיות שמגדירות אותה.

אטרקציות תיירותיות עם הדירוג הגבוה ביותר בקוסקו

כדי להיות בטוחים שלא תפספסו אף אחד מהמקומות הטובים ביותר לבקר בהם, תכנן את הטיול שלך עם רשימת האטרקציות המובילות בקוסקו.

סנטו דומינגו וקוריקנצ'ה
כנסיית סנטו דומינגו בנויה על חורבות אתר האינקה המפורסם קוריקנצ'ה, הטמפלו דל סול או מקדש השמש. קוריקנצ'ה (Q'orikancha בקצ'ואה) פירושו "חצר מוזהבת", וקירותיה היו פעם מרופדים ביריעות של זהב מלא.
פסלים וקישוטים מזהב קישטו את הפנים ודיסק מוזהב גדול החזיר את השמש, והטיל אור מבריק על המקדש.

פלאזה דה ארמאס
פלאזה דה ארמאס הייתה לב ליבה של קוסקו מתקופת אימפריית האינקה, כאשר הכיכר נקראה Huacaypata או Aucaypata. הקתדרלה, בצד הצפון מזרחי של פלאזה דה ארמאס היא האטרקציה העיקרית, ולעתים קרובות תמצאו גם מקומיים וגם תיירים נרגעים על מדרגותיה.
בצד אחד של הקתדרלה נמצאת כנסיית ישו מריה, ומצד שני אל טריונפו. הצד הדרום-מזרחי של הכיכר המרכזית נשלט על ידי כנסיית לה קומפניה, שבקלות אפשר לטעות בה כקתדרלה בגלל החזית המעוטרת שלה. עם זאת, הוא קטן יותר וחסר את המדרגות הגדולות מלפנים.

קירות האינקה
ההליכה לצד חומות האינקה העתיקות השוכנות ברחובות הצרים של קוסקו היא כמו הליכה במוזיאון חיצוני. חומות האינקה הבנויות בצורה מורכבת הן היסודות של קוסקו של היום, ולמרות שהם נמצאים בכל רחבי העיר, כמה אזורים בולטים.
כמה מהמקומות הטובים ביותר לראות אותם הם לאורך הרחובות של לורטו והאטונרומיוק. חומות האינקה לאורך שני צידי לורטו, העובר מדרום-מזרח מפלאזה דה ארמאס. החומה הדרומית היא מאמרוקנצ'ה, אתר ארמון הואינה קאפאק, ובצד הצפוני נמצאת החומה של האקלאואסי, אחת החומות העתיקות ביותר בקוסקו.

קָתֶדרָלָה
בניית הקתדרלה של קוסקו החלה בשנת 1559 והושלמה בשנת 1669. היא בנויה במקום בו עמד בעבר ארמון האינקה ויראקוצ'ה. הספינה עם שלושת הספינות של הכנסייה בסגנון הרנסנס נתמכת על ידי 14 עמודים מסיביים, מעטים להפליא עבור ספינה כה גדולה.
המזבח הראשי, עשוי כסף, שוקל 400 קילוגרמים, ודוכני המקהלה מגולפים בצורה מורכבת מארז. עוד יותר מרשים הוא האוסף של הקתדרלה הכולל יותר מ-400 ציורים מבית הספר Escuela Cuzqueña, בית הספר של קוסקו.

האם יש הר קשת?

הר הקשת או ויניקונקה הוא הר ליד קוסקו בפרו. ההר, שנחשב לאתר קדוש בפרו, הפך לנקודה חמה עבור מבקרים בינלאומיים, וכעת הוא האטרקציה השנייה המתויירת ביותר באזור קוסקו הודות למפעילי תיירות מקומיים ושפע של פוסטים באינסטגרם.

מזג האוויר בקוסקו

כשאתם מתכננים את הטיול שלכם לקוסקו, אתם בטוחים שתראו שיש בעצם שתי עונות באזור היפה הזה: העונה היבשה ממאי-אוקטובר, והעונה הגשומה מנובמבר-אפריל.

אקלים ומזג אוויר ממוצע כל השנה בקוסקו פרו. בקוסקו, העונה הרטובה מעוננת, העונה היבשה מעוננת חלקית, וקריר כל השנה. במהלך השנה, הטמפרטורה בדרך כלל משתנה בין 32°F ל-66°F ולעתים רחוקות היא מתחת ל-28°F או מעל 71°F.

לא משנה הזמן בשנה, קוסקו קר בלילה (בין 30° ל-40°F). האוויר יבש מאוד, אז הביאו מוצרי לחות לטיפול בידיים ובשפתיים סדוקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.