איך לטייל כמו מקומי

החופשות נהדרות ולהיות תייר זה בסדר. אבל מה אם אתה רוצה להעמיק? מה אם אתה רוצה להתנער ממגבלות התיירות הקמעונאית ולחוות מקום כמו המקומיים? איך מטיילים לאנשהו ומאפשרים לעצמכם להיקלט בתרבות כמה שאפשר, תוך כדי התנהגות מנומסת ומכבדת? מאשר לנסוע מקומי.

כשאתה מטייל איך המקומיים מטיילים במקום הזה, אתה יכול לנסוע זול יותר ולחוות יותר. אתה יכול ללמוד יותר על ידי שקיעה בסביבה. נסיעות מקומיות ידידותיות יותר לסביבה ובר קיימא

נסיעה מקומית פירושה גם פחות זמן נסיעה ויותר זמן ליהנות מהסביבה שלך. לא רק שהנסיעה המקומית ברת קיימא בגלל פחות מרחק נסיעה ותמיכה בעסקים מקומיים, אלא גם בגלל שיש פחות פסולת מעורבת.

איך לטייל כמו מקומי

תעשה את המחקר שלך

לפני שגלגלי המטוס שלך יגיעו אי פעם למסלול הנחיתה, עליך ללמוד תחילה כל מה שאתה יכול על היעד המועדף עליך. למד את האנשים, את השטח ואת ההבדלים התרבותיים. אם אתה מבקר במדינה זרה בה רוב התושבים מדברים בשפה שאינה מוכרת לך, למד אותה. למד ביטויים נפוצים שיעזרו לך לתקשר ברכות, הנחיות, שאלות נסיעה ונחמדות. בדוק את מזג האוויר ובצע התאמות ברשימת האריזה שלך תוך מחשבה על אקלים. מטרת החקירה וההיערכות מראש היא להקל על העומס על חבריכם לטיול, על תושבי היעד ועל הסביבה. שאילת שאלות תהיה תמיד דרך מצוינת לחפש מידע. עם זאת, אנשים הרבה יותר פתוחים להציע סיוע למי שהשקיעו לפחות קצת מאמץ כדי להיטמע. במקום לצפות מכולם לעשות את המשימות הכבדות של שמירה על מידע ובטיחות, קחו יוזמה על ידי בוא מוכנים.

הישאר מקומי

עשה לעצמך טובה ותצא מגטאות התרמילאים. אתה יודע – המקומות שזוחלים עם זרים שיכורים שמוציאים שם רע למערביים (לדוגמה: Khao San Road בבנגקוק). קל מדי להיצמד לאזורים המתויירים – ומפעילי תיירות רבים ידרשו בך להישאר ברדיוס מסוים מהמקומות האלה כדי "להישאר בטוח". אבל אזורי תיירות הם לרוב המקום שבו יש סיכוי גבוה יותר להונאה או לכיס.
ארגנו לינה עצמאית או מקומית משלכם באזורים שבהם אנשים חיים את חיי היום-יום, והימנעו מכל דבר מעבר לביקור חטוף במלכודות התיירים. אתה יכול לפגוש מקומיים שמוכנים לגלות לך את סודות העיר דרך אתרים כמו Couchsurfing ו-Travelfish – ואפילו למצוא אנשים שמוכנים לארח את שהייתך.

מצא מקומיים ידידותיים

הדרך הטובה ביותר ללמוד על מה לעשות ולראות במקום היא לשאול את המקומיים. יהיה להם מושג הרבה יותר טוב מה כיף לעשות, מהי מלכודת תיירים, איפה יש אוכל טוב ועוד. אולי הם יחלקו תובנות על התרבות שלהם בצורה שאולי לא תתברר אם אתה רק מבקר במקום, במיוחד אם אתה נוסע איתם.
חדשות טובות! יש מקומיים ידידותיים בכל מקום. זה לא אומר שכולם ידידותיים, אבל אפילו במקומות הכי לא ידידותיים רוב האנשים טובים.

כשיש לך ספק, שאל

יתרון אחד בלינה באכסניות ובאירוח ביתי (עליו אמליץ בסעיף הבא) הוא שתכירו כמה מהמקומיים. במהלך ארוחה, אולי הם יוכלו לציין שאתה צריך להשתמש רק במזלג ביד שמאל, או שאתה צריך לאכול רק עם ימין, או שהשמצה מראה שאתה נהנה מהארוחה, או שהוספת חלב לארוחה. כוס לפני המים החמים והתה היא עבירה אנושה.

תַחְבּוּרָה

השתמש במערכות תחבורה דומות שהמקומיים משתמשים בהם בזמן שהם נוסעים לעבודה.
ייתכנו אפליקציות מיוחדות שהמקומיים משתמשים בהן מדי יום לצורך הנסיעה לעבודה.
לדוגמה, כאשר אתה במומבאי, נסיעה ברכבת מקומית ואפליקציה לניווט היא m-Indicator. אם אתה בדלהי, השתמש במטרו! זה הולך לכל מקום. סופר מהיר וסופר זול.

מזון

אני לא מקבל אנשים שנוסעים למדינה אחרת ואוכלים את אותו האוכל שהם אוכלים כל יום בביתם. ויש כמה סוכנויות נסיעות שמציעות את הדברים האלה.
לפני כמה ימים, ראיתי בעיתון "ארוחות הודיות זמינות אם אתה לא רוצה לאכול אוכל מקומי."
מה! למה שתעשה את זה בכלל
מה הקאץ' אם אתה נוסע למקום ולא אוכל את האוכל שלו. אוכל מקומי הוא כמו הנשמה של המקום הזה. תאכל מה שהמקומיים אוכלים, הם כנראה אוכלים את זה כי זה מתאים לאקלים שאתה נמצא בו וזה זול יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.