האטרקציות המיוחדות בעולםהאטרקציות המיוחדות בעולם

יש אינספור אטרקציות מיוחדות בעולם, הנה רשימה של כמה מהן

מגדל אייפל

מגדל אייפל – או כפי שהצרפתים מכנים אותו, לה טור אייפל – הוא אחד מציוני הדרך המוכרים ביותר בעולם. המגדל תוכנן כמרכז התערוכה העולמית בפריז בשנת 1889 ונועד להנציח את יום השנה המאה למהפכה הצרפתית ולהראות את יכולתה המכנית המודרנית של צרפת על במה עולמית.

מאצ'ו פיצ'ו –

יותר מ-7,000 רגל מעל פני הים בהרי האנדים, מאצ'ו פיצ'ו הוא יעד התיירות המתויר ביותר בפרו. מאצ'ו פיצ'ו, סמלה של אימפריית האינקה, שנבנה בסביבות 1450 לספירה, הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1983 ונבחר לאחד משבעת פלאי תבל החדשים ב-2007.

החומה הסינית

החומה הגדולה של סין היא סדרה של ביצורים שנבנו על פני הגבולות הצפוניים ההיסטוריים של מדינות סיניות עתיקות
כאשר הקיסר צ'ין שי הואנג הורה על בניית החומה הגדולה בסביבות שנת 221 לפנה"ס, כוח העבודה שבנה את החומה היה מורכב ברובו מחיילים ומורשעים. מספרים שבמהלך בניית החומה מתו כ-400,000 איש; רבים מהפועלים הללו נקברו בתוך החומה עצמה.

הטאג 'מהאל

מאוזוליאום עצום משיש לבן, שנבנה באגרה בין 1631 ל-1648 בפקודת הקיסר המוגולי שאה ג'האן לזכר אשתו האהובה, הטאג' מאהל הוא היהלום של האמנות המוסלמית בהודו ואחת מיצירות המופת הנערצות ברחבי העולם. מוֹרֶשֶׁת.

בית האופרה של סידני

בית האופרה של סידני מהווה יצירת מופת של האדריכלות של המאה ה-20. משמעותו מבוססת על עיצובו ובנייתו שאין שני להם; הישגיה ההנדסיים יוצאי הדופן והחדשנות הטכנולוגית ומיקומו כסמל מפורסם בעולם של אדריכלות.

פסל החירות

פסל החירות היה מאמץ משותף בין צרפת וארצות הברית, שנועד להנציח את הידידות המתמשכת בין עמי שתי האומות. … כיום, פסל החירות נותר סמל מתמשך של חופש ודמוקרטיה, כמו גם אחד מציוני הדרך המוכרים ביותר בעולם.

אנגקור וואט

למרות שרק אחד ממאות מקדשים ומבנים ששרדו, אנגקור וואט העצום הוא המפורסם ביותר מכל המקדשים של קמבודיה – הוא מופיע על דגל האומה – והוא נערץ מסיבה טובה. "הר המקדש" מהמאה ה-12 נבנה כבית רוחני לאל ההינדי וישנו.

קולוסיאום

הקולוסיאום מפורסם מכיוון שהוא מקור לקרבות גלדיאטורים שהתרחשו בתקופת האימפריה הרומית. יתרה מכך, דיון קסיוס טען כי 9000 חיות בר נהרגו במאה ימי החגיגות שחנכו את האמפיתיאטרון.

הלובר

לאחר יותר ממאתיים שנה כארמון מלכותי, הלובר נפתח כמוזיאון ציבורי בפריז על ידי הממשלה המהפכנית הצרפתית. כיום, אוסף הלובר הוא אחד העשירים בעולם, עם יצירות אמנות וחפצים המייצגים 11,000 שנות ציוויליזציה ותרבות אנושית.

גשר שער הזהב

עם השלמתו ב-1937, זה היה הגשר התלוי הגבוה והארוך בעולם. גשר שער הזהב זכה להכרה כסמל לכוחה ולקדמה של ארצות הברית, והוא היווה תקדים לתכנון גשרים תלויים ברחבי העולם.

סגרדה פמיליה

הסגרדה פמיליה מפורסמת בהיותה אחת הדוגמאות האיקוניות ביותר לסגנונו הייחודי של אנטוני גאודי, המשלבת אלמנטים של ארט נובו, מודרניזם קטלוני ועיצוב גותי ספרדי מאוחר. נושא הטבע בולט בעיצובו של גאודי, הן מבחינת סמליות והן מבחינת השימוש בצורות ובצורות אורגניות.

סטונהנג'

ניתן לסכם את המשמעות של סטונהנג' עצמו באופן הבא: סטונהנג' הוא מעגל האבן המשוכלל ביותר מבחינה ארכיטקטונית והיחיד ששרד בעולם. השלב המוקדם ביותר של האנדרטה הוא אחד מבתי הקברות הגדולים לשריפת השרפות הידועים בבריטניה הניאוליתית.

עיר אסורה

הם חיברו את משכנו של הקיסר, שנחשב בעיניהם כמרכז העולם הארצי, עם כוכב הקוטב (Ziwei yuan) – שלדעתם הוא מרכז השמים. בגלל מרכזיותו והגישה המוגבלת שלו, הארמון כונה העיר האסורה.

בורג' חליפה

הבורג' ח'ליפה הוא גם המבנה העצמאי הגבוה בעולם, בעל מספר הקומות הגבוה ביותר בעולם, בעל הקומה התפוסה הגבוהה ביותר בעולם, בעל מרפסת התצפית החיצונית הגבוהה ביותר בעולם, בעל המעלית עם מרחק הנסיעה הארוך ביותר ב- העולם,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.