סיור במקסיסקו סיטיסיור במקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי היא בירת מקסיקו המאוכלסת בצפיפות, בגובה רב. הוא ידוע בזכות טמפלו מאיור (מקדש אצטקי מהמאה ה-13), קתדרלת מטרופוליטנה דה מקסיקו הבארוקית של הכובשים הספרדים ובארמון נסיונל, שמכיל ציורי קיר היסטוריים של דייגו ריברה. כל אלה ממוקמים ב-Plaza de la Constitución ומסביב, הכיכר המרכזית האדירה הידועה גם בשם Zócalo.

3 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר במקסיקו סיטי

זוקאלו: מקום הולדתה של החוקה

הלב הפועם של מקסיקו סיטי הוא Zócalo – כיכר החוקה (Plaza de la Constitución) – שם הוכרזה החוקה הראשונה של המדינה בשנת 1813. בגודל של כ-240 מטרים לכל כיוון, זוהי אחת הכיכרות הגדולות בעולם והונחה כמעט מיד. לאחר כיבוש העיר האצטקית לשעבר טנוצ'טיטלן עליה היא עומדת.

המוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה

אחד החשובים מסוגו בעולם, המוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה שוכן בפארק צ'פולטפק וקשה לפספס אותו בשל הדמות המונוליטית הענקית המסמנת את כניסתו.
נבנתה בשנת 1964, הדוגמה המוצלחת להפליא של אדריכלות עכשווית מפורסמת בתצוגות המפוארות שלה של אוצרות אמנות הודיים ישנים, בעיקר בפטיו המרכזי, שחלקו מקורה במקלט אבן ענק הנתמך בעמוד בגובה 11 מטר עם מפלים המסמלים את מחזור החיים הנצחי.

ראש העיר טמפלו והפירמידה הגדולה של טנוכטיטלן

למרות ההרס הנרחב לאחר תבוסת האצטקים, מספר אתרים היסטוריים חשובים שלהם נחשפו והוצגו בשנים האחרונות. האתר החשוב ביותר הוא Templo Mayor, ביתם של שרידי המקדש הגדול של Tenochtitlán, כולל השריד הראשון שהתגלה ב-1978, דיסק עגול מפוסל עדין בקוטר של יותר משלושה מטרים ומשקל שמונה וחצי טון.
חפירות נוספות – כולל במת הפסגה של פירמידה מוקדמת יותר עם קירות מקדש שהשתמרו היטב, יחד עם גולגולות של קורבנות קורבנות – מצביעות על כך שאתר המקדש נבנה על ידי האצטקים וקודמיהם 11 פעמים.

דברים מדהימים לעשות במקסיקו סיטי

מס' 1: אנשים צופים באל זוקאלו.
מס' 2: הקדישו יום שלם לחקר פארק צ'פולטפק.
#3: אכלו את הטאקוס המקורי אל כומר.
מס' 4: טפסו על הפירמידות ב-Teotihuacan.
מס' 5: פנקו את עצמכם בפולנקו היוקרתי.
מס' 6: רוק למוזיקה של מריאצ'י בפלאזה גריבלדי.
מס' 7: תתפעל מהמוזיאון Soumaya.

כמה ימים אתה צריך במקסיקו סיטי?

כמה זמן עלי לבלות במקסיקו סיטי? אתה יכול בקלות לבלות שבוע במקסיקו סיטי ולא להשתעמם. אבל אם אתם, כמונו, נמצאים בלוח זמנים צפוף, 3-4 ימים מספיקים כדי להרגיש את מקסיקו סיטי ולראות כמה מהחלקים הטובים ביותר שלה.

אמנם אין סוף למספר הדברים האפיים לעשות במקסיקו סיטי, או CDMX, כפי שידוע, עם יומיים, המפתח יהיה תכנון קדימה. כעיר הגדולה ביותר בצפון אמריקה, תפיק את המרב מהיומיים שלך ב-CDMX על ידי בילוי יום אחד בכל אזור, בשכונות הממוקמות זו ליד זו.

מזג אוויר

במקסיקו יש שתי עונות עיקריות. למרות שיש שונות מסוימת בטמפרטורה במהלך השנה, ההבדל הבולט ביותר הוא בין עונות גשומות ליובשות. בשאר ימות השנה יורד גשם מועט או ללא גשם.

במקסיקו סיטי יש כמה חודשים לחים, וחודשים מעט יבשים בעונה הנגדית. החודש הפחות לח הוא פברואר (36.7% לחות יחסית), והחודש הלח ביותר הוא ספטמבר (64.4%). הרוח במקסיקו סיטי בדרך כלל רגועה. החודש הסוער ביותר הוא מרץ, ואחריו יוני ואוגוסט.
למאזטלן יש את אחד מאקלימי החוף הטובים ביותר בכל מקסיקו, במיוחד עבור ציפורי שלג שמבקרות במשך חצי שנה. החורפים שטופי שמש ויבשים עם לחות נמוכה יותר, שינוי של כמעט 0% בגשם וטמפרטורות לילה מרעננות יותר.

הזמן הטוב ביותר לבקר

הזמן הטוב ביותר לבקר במקסיקו סיטי הוא בין מרץ למאי, למרות שהרחובות די צפופים בתקופה זו של השנה. ההחלפה שלך היא מזג אוויר יפה, במיוחד בהתחשב בכך שהחורפים של העיר יכולים להיות קרירים והקיץ יכול להיות גשום.

החודש הזול ביותר לנסיעה הוא בספטמבר, אז הטיסות יכולות להיות זולות עד 19%. טיחואנה: הזמינו את הטיסות שלכם לפחות 7 שבועות מראש לטיסות שזולות ב-72% מהממוצע השנתי. החודש הזול ביותר לנסיעה הוא בדצמבר, אז הטיסות יכולות להיות זולות עד 57%.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.