מה חשוב לבדוק לפני שלוקחים סיור

מה חשוב לבדוק לפני יציאה לסיור

דע את הדברים שלך

לחלק ממפעילי הטיולים יש מתווה ברור למדריכי הטיולים לעקוב אחריהם. הם יספקו תסריטים וקלסר מלא במידע מרכזי כחלק מהכשרת מדריכי הטיולים שלהם. מפעילי טיולים אחרים גמישים יותר וסומכים על מדריכי הטיולים שלהם שיפעלו עם זה.
בכל מקרה, אתה צריך לדעת את הדברים שלך. זה כלל מס' 1. לפני שאתם בכלל מתחילים להדריך, עדיף לחקור כמה שיותר על יעד. בעוד שסקריפטים שימושיים בעת הצגת אתר חדש, סביר להניח שהאורחים ישליכו אליך שאלות אקראיות מימין ומשמאל.
ואם אתה מסוגל להחזיר תשובות באופן מיידי, הם ללא ספק יתרשמו. זהו אחד מ-10 המאפיינים המובילים של מדריך טיולים נהדר והביקורת הנפוצה ביותר שתראה ב-Tripadvisor. "אריק היה המדריך הטוב ביותר! הוא היה כל כך בקיא בהיסטוריה של פריז. הוא יכול היה לענות על כל השאלות שלנו (והיו רבות).

נהל את תזרים המזומנים שלך

אם אתה מטייל בארץ, הקפד להיכנס לבנק שלך לפני היציאה לטיול שלך; כך לא תגיע בחסר במזומן ותצטרך לחפש מיד כספומט. יתר על כן, תחסוך בעמלות כספומט במכונות המנוהלות על ידי מישהו אחר מלבד הבנק שלך. עבור אל אתר האינטרנט של הבנק שלך ומפה את כל מיקומי הכספומט הזמינים בקרבת היעד שלך כדי שלא תאלץ להשתמש במכונות של בנקים אחרים.

ארוז את המכשיר ללא ידיים

יש פריט מודרני אחד שהפך לפריט אריזה חיוני: אוזניית הטלפון הסלולרי או כל מכשיר בלוטות' אחר שמאפשר להחזיק את שתי הידיים על ההגה (וללא טלפון תקוע בין הצוואר לכתף). החוקים המקומיים המסדירים שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה משתנים במידה ניכרת, לפעמים מעירייה אחת לאחרת. ארזו את מכשיר הדיבורית בתיק היד ולא תמצאו את עצמכם בצד הדרך עם צפירה אדומה מסתחררת במראה האחורית.

ודא שכרטיס האשראי שלך יעבוד במדינה שבה אתה מבקר. בנקים אירופאים עברו כמעט לחלוטין לטכנולוגיית השבבים וה-PIN המאובטחים יותר, ופחות עסקים בחו"ל מקבלים את כרטיסי הרצועה המגנטית המיושנים.
בדוק את דמי הכניסה/יציאה של המדינה. מדינות מסוימות דורשות מנוסעים לשלם על מנת להיכנס או לצאת מהמדינה. עמלות אלו אינן כלולות במחיר כרטיס הטיסה שלך, ויכולות לנוע בין 25 ל-200 דולר.
יש תמיד מזומן מקומי. לא בכל מקום לוקחים כרטיסי אשראי. מקומות חשובים במיוחד כמו רכבות או אוטובוסים.

בדוק מפות תחבורה ציבורית

בטיול לסיאטל לפני כמה שנים, חיפוש מהיר באינטרנט בתחבורה ציבורית הביא שני פיסות מידע כדאיות מאוד: 1) מערכת המונוריל הציבורית לא פעלה, ו-2) מערכת האוטובוסים במרכז העיר הייתה בחינם לכל אורכה של מרכז העיר. . באופן לא מפתיע עבור סיאטל, ירד גשם כל סוף השבוע, והאוטובוסים האלה הוכיחו שימוש רב בנסיעות קצרות של כמה בלוקים, שבשבילם לא תרצו לנסוע, אבל גם לא רציתם להתרוצץ בגשם. (הערת העורך: למרבה הצער, האוטובוסים במרכז העיר של סיאטל כבר אינם בחינם.)

אבטחה ובריאות

הביאו עותקים של הדרכון שלכם. אם הדרכון שלך נגנב או אובד, אתה רוצה להיות בטוח שאתה עדיין יכול לחזור למדינה, או להיות מסוגל להוכיח את אזרחותך.
השאר עותק של הדרכון שלך. לגיבוי נוסף, השאר עותק של הדרכון שלך בבית או אצל מישהו שאתה סומך עליו. שקול ליצור עותק אלקטרוני שתוכל לאחסן בחשבון הדוא"ל שלך גם כן.
הירשם בשגרירות שלך. אם יש בעיה במדינה, זה יקל על הממשלה שלך ליצור איתך קשר ולהביא אותך למקום בטוח.

מחקר מקומי

קבל ספרי הדרכה. ספרי הדרכה כוללים בדרך כלל מפות, מילות מפתח או ביטויים, ונותנים לך מספיק פרטים באתרים מסוימים שלא תצטרך לרכוש את החוברת במקום. והורד אפליקציות לפני שאתה נוסע. הימנע מהורדת חיובים מהספק האלחוטי שלך וקבל את האפליקציות שלך לפני שאתה עוזב.
מחקר אירועים המתרחשים בזמן שאתה שם. זה יעזור לך לוודא שאתה לא מפספס את האירועים הטובים ביותר שקורים בעיר – דברים מהנים כמו פסטיבלים, טקסים ואירועי טבע. כמו כן, הקפד לחקור כמה מנות לאומיות לנסות. אתה לא רוצה לעזוב את המדינה בלי לחוות את מה שהיא ידועה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.